NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  • Na czym polega zabieg bioterapii ?

Energoterapeuta porządkuje przepływ energii w ciele pacjenta, usuwa blokady, złogi i toksyny, uzupełnia poziom energii w organizmie pacjenta. Pod wpływem energii zachodzą procesy regeneracyjne na poziomie komórkowym. Zabieg odbywa się w strefie energetycznej pacjenta, a później ma przełożenie na stan fizyczny. Oczyszczenie energetyki – biopola, które dokonuje się podczas zabiegu wpływa również pozytywnie na stan psychiki pacjenta.

 

  • Jak często można korzystać z zabiegów bioterapii ?

Nie ma jednej recepty, każdy pacjent jest inny, inne są problemy chorobowe i inne reakcje organizmu.

Z doświadczenia wiemy że, najlepsze efekty uzdrawiania uzyskuje się przy systematycznym stosowaniu bioterapii. Z zabiegów bioenergoterapii można korzystać codziennie, nie ma żadnych przeciwskazań, każdy zabieg poprawia stan zdrowia pacjenta.

W zależności od rodzaju schorzenia i stanu organizmu można korzystać z zabiegów w następujący sposób:

  • Ostre stany zapalne - można wykonać codziennie nawet dwa zabiegi.
  • Choroby przewlekłe z ciężkimi objawami – dwa razy w tygodniu.
  • Choroby chroniczne o łagodniejszym przebiegu – jeden raz w tygodniu.
  • Profilaktycznie w celu wzmocnienia organizmu i dla utrzymania pozytywnego efektu leczenia – jeden do dwóch razy w miesiącu.

 Podane przykłady służą tylko do zobrazowania tej formy leczenia. Nie określamy z ilu zabiegów ma korzystać pacjent. To tylko i wyłącznie Jego decyzja.

  • Jak i czym można się wpierać w trakcie kuracji bioterapią?

 Energetyzowana woda. Picie wody naenergetyzowanej przez bioterapeutę uzupełniania poziom energii w organizmie w okresach pomiędzy zabiegami. Woda ta kilkanaście razy przyspiesza procesy regeneracyjne, szybciej goją się rany, następuje oczyszczanie i detoksykacja organizmu. Wodę taką można stosować również w formie okładów na ciało w miejscach w których  występuje ból, niegojące się rany czy zjawiska patologiczne.

 

Suplementy diety . Suplementacja jest bardzo wskazana nie tylko w okresie chorobowym. Wzmacnia organizm dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów. Zioła występujące w suplementach diety mają wiele wręcz cudownych właściwości doprowadzania organizmu do stanu równowagi.

 

  • Jakie czynniki mają negatywny wpływ na nasze zdrowie?

Jak wynika z obserwacji i współczesnych publikacji jest kilka podstawowych czynników wywołujących stany patologiczne. Do najczęściej wymienianych powodów należą:

tło energetyczne mieszkania, obecność pasożytów, stres, brak ruchu i niewłaściwe nawyki żywieniowe.

 

Tło energetyczne. Dzisiaj już wiemy jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma tło energetyczne miejsca w który przebywamy. Podstawowym negatywnym czynnikiem jest mieszkanie w strefach promieniowania cieków wodnych lub innych szkodliwych emanacji geopatycznych. Wpływ na tło energetyczne mają również urządzenia  i  linie przesyłowe energii elektrycznej. Te negatywne dla organizmów żywych energie cały czas rozbijają i osłabiają nasze biopole, doprowadzając do zakłóceń w funkcjach, a po dłuższym czasie do zmian organicznych w poszczególnych organach naszego ciała.

W naszym Gabinecie sprawdzamy metodami radiestezyjnymi tło energetyczne mieszkania pacjenta na podstawie dostarczonego planu narysowanego na kartce A-4 z zaznaczonym północnym kierunkiem świata.

 

Pasożyty. Jak podają źródła międzynarodowe obecna populacja ludzi w Europie jest prawie w 80% zainfekowana różnymi pasożytami. Stan taki pogłębia się w ostatnich kilkunastu latach ze względu na osłabienie systemu odpornościowego człowieka pod wpływem powszechnie stosowanych substancji chemicznych w przemyśle spożywczym. Bezproblemowe przemieszczanie się ludzi na znaczne odległości, baseny, publiczne toalety w szkołach, hipermarketach sprzyjają rozprzestrzenianiu się tych czynników patologicznych.

Pasożyty żyjące w naszym organizmie w wyniku przemiany materii wytwarzają toksyny, których często nasz organizm nie potrafi się pozbyć. Stają się one źródłem infekcji, stanów zapalnych, torbieli a z czasem  nawet chorób nowotworowych.

Stan obciążenia organizmu pasożytami badamy aparatem METATRON, który umożliwia określenie obecności i stopień szkodliwości ponad 300 czynników chorobotwórczych.

 

Stres. Wszechobecny w dzisiejszej pogoni człowieka do zaspokojenia podstawowych potrzeb egzystencjonalnych. Strach przed utratą pracy, wynagrodzenia, a co za tym idzie brak możliwości utrzymania rodziny, mieszkania, dokonania opłat za energię, gaz, wodę itd. tworzy wizję wykluczenia ze społeczeństwa. Każda taka sytuacja, myśl powoduje silną reakcję organizmu, która blokuje autonomiczny układ nerwowy i wywołuje w organizmie stan obronny – ratujący życie. W tym stanie jednak nie funkcjonują normalne procesy regeneracyjne organizmu, są one zablokowane. Im więcej chronicznych, przewlekłych stresów tym dużej  trwa stan blokady, komórki nie prowadzą wymiany zużytych gazów i substancji odżywczych, tworzą się toksyny, zmienia się środowisko chemiczne, dochodzi do zakwaszenia organizmu, które sprzyja rozwojowi różnych chorób. Organizm jest osłabiony, rozprzestrzeniają się patogeny, wrasta poziom toksyczności i koło się zamyka.

Ruch. Jednym z podstawowych sposobów w walce ze stresem jest ruch. Spacer, bieganie, jazda rowerem, pływanie, ćwiczenia fizyczne. Zajęcie umysłu innymi myślami o wykonywanym ćwiczeniu prowadzi do wyciszenia i uspokojenia, dobrze wpływa na stan psychiczny. Ponadto w wyniku ruchu następuje wydajniejsza wymiana energetyczna na poziomie komórkowym, spalane są złogi i toksyny. Organizm się oczyszcza. Ważne żeby ćwiczenia takie były dobrane odpowiednio do kondycji pacjenta i trwały minimum od pół do półtorej godziny dziennie, chociaż trzy razy w tygodniu.

Nawyki żywieniowe. Dużo już napisano i powiedziano na temat niewłaściwego odżywiania. Wydaje się, że konieczny jest złoty środek. Nie można się przejadać, ale nie można też dopuścić do niedożywienia. Ważne by zwracać uwagę na to co jemy. Posiłki z Fast Wood to niestety delikatnie mówiąc „trucizna” w ładnym opakowaniu, często wyprodukowana z odpadów, pełna dodatków chemicznych. Takiej żywności należy unikać. Warto poszukać produktów naturalnych, chleb na zakwasie, świeże warzywa i owoce. Mięso nie przetworzone, z którego można zrobić pieczeń lub przetwory dobrze doprawione przyprawami i ziołami. Takich własnych „wyrobów” można używać zamiast kupnych wędlin. Jednoczesne ograniczenie do 60g dziennego spożycia mięsa zapobiegnie zakwaszeniu organizmu.  Nie unikajmy masła i jajek które są źródłem witamin i aminokwasów. Nasz polski olej rzepakowy ma idealne proporcje kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, jest doskonałym dodatkiem do surówek i środkiem do smażenia.  Kilka małych, różnorodnych posiłków dziennie, plus umiarkowany wysiłek fizyczny z pewnością przywróci nam pożądaną wagę i sylwetkę ciała.